top of page

BMW’nin ix1 buluşuyla rüyalarımıza bir adım daha yaklaşıyoruz. Şehrin dinamikliği ve hareketliliği ile doğanın sadeliği ve gücünü bir araya getiren ix1, şık tasarımının yanında elektrikli yakıt teknolojisiyle karbon salınımını azaltıyor ve adeta şehre yeniden nefes aldırıyor.

 

BMW ix1’in ilk gösterimi Kerem Giriş’in tasarımı ile Türkiye’nin en büyük cagdas sanat fuarı CI Bloom etkinliğinde gerçekleşecek.

 

Kerem Giriş, camı ana medyum olarak kullanır. Amacı ürettiği eserleri yarı çıplak hale getirmektir. Bu sayede kullanılan mekana uyum sağlayan eserler, yeni bir görme biçimi ve deneyim alanı ortaya koyar. Bu doğrultuda Kerem Giriş, mekanın belleğini kullanarak hem akışkan hem de yalın ve güçlü olan cam ile zaman kavramına da değinerek performatif imalarda bulunur. Cam aynı zamanda doğal ve sonsuza kadar dönüştürülebilir bir maddedir, her eserin kendine özgü bir anlatısı olduğu gibi camın kendi yaşam öyküsü de sanatçıya  ilham verir.

 

Kerem Giriş BMW işbirliğinde, ix1’in dinamik yapısıyla birleşen temiz enerji kullanımı ile sanatcinin yalın ve güçlü tasarımı birleşiyor. Ix1’in iki yanında bulunan cam levhaların bir kısmı doğayı bir tarafı ise aktif ve dinamik sehir yasamini temsil ediyor, tam ortada ise iki kavramın harmanlanmasıyla oluşan ix1 bulunuyor. Ilhamini dogadan alan ama ayni zamanda sehirli olan ix1 doganin ona verdigi ozgurluk alanindan taviz vermeden, sehrin dinamizmine ayak uyduruyor.

bottom of page